A különc Bobby Puleo életét elég jól dokumentálta a gördeszkás sajtó az elmúlt évtizedekben. De eddig nem pillanthattunk be ilyen közelről a híres new york-i deszkás mindennapjaiba. Waylon Bone elkiséri Bobby-t egy átlagos napon, ahogy bringájával brooklyni otthona körül teker, miközben arról mesél nekünk, hogy hogyan keres (és talál) mindig valamilyen friss spot-ot, szóba kerülnek az összeesküvés elméletek és betekintést kapunk abba is, hogy mi is az a “talált-tárgy-művészet” (found object art).
Bobby Puleo az egyik legautentikusabb east coast-er, ezen belül is new york-i deszkás, aki rendszerint rendhagyó utcai elemeken trükközik már évtizedek óta.
Nemrég Chirs Roberts The Nine Club-jában is dumáltak vele és a benyomásom az volt, hogy bár már nem aktiv pro deszkás, de nagyon is képben van a mai világgal és ami szerintem fontos, hogy nagyon jól látja, hogy minek és hogyan kell(ene) működnie a gördeszkás “iparban”.
A Bobshirt is meginterjúvolta már, aminek ugye az az érdekessége vagy egyedisége, hogy egy kamera előtt tolják a vendégeknek a kérdéseket, miközben a karrierjükkel kapcsolatos tárgyakat, deszkalapokat, vhs kazettákat, pólókat, stb. vesznek elő és adják a kezükbe, amikről mesélniük kell. Érdekes és vidám műfaj:
Nem maradhat el a történelmi vonatkozás sem, tudjátok: a 90-es évek… Volt egy Mad Circle nevű igen hangulatos cég, ahol Bobby is pro volt. A “5ive Flavors” cimü 1998-as filmükből Puleo része. Itt sem csak deszkázik, hanem beszél művészetről és minden másról.
Az FTC (nem, nem a focicsapat) san francisco-i hires deszkás bolt is támogatta és volt is egy része a “Penal Code 100A” című opuszban, ami sajnos a youtube-on nem nézhető itthon.
Viszont Josh Stewart “Static II”-ja (2004) igen, amely sorozat megérne egy misét.
Bobby végül a philadelphiai Traffic Skateboards-nál kötött ki, ahol 2011-ben szintén volt egy izgalmas része, a “Moving in Traffic”-ben.
Na ennyi sulit mára 🙂